kulturisti, objavili metodiku straty tuku. Táto prax, ktorá je známa ako vrchol, sa z nejakého dôvodu nevykonáva celoročne. Zistite, čo robia v priebehu roka a prečo. Tajomstvo, že sa neuveriteľne štíhle – hovorím o roztrhaní, nielen „priemernom telesnom tuku“ – je všetko o zvládnutí umenia „vrcholu“. Väčšina ľudí nemá potuchy o tom, čo je potrebné na dosiahnutie typu typu Nízke hladiny telesného tuku, ktoré odhaľujú šesť balení ABS, svalové pruhy, vaskularitu a extrémne svalnaté definície, takže to úplne idú nesprávnym spôsobom.

Tu je prípad: Jeden z mojich predplatiteľov bulletinu mi nedávno poslal otázku.

Otázka: „Tom, na svojej webovej stránke www.burnthefat.com, napísali ste:

‘Kto je lepšie modelovať ako kulturisti a konkurenti z fitness? Žiadni športovci na svete sa nedostanú tak rýchlo ako kulturisti a konkurenti fitness.

‘Transformácie, ktoré prechádzajú do 12 týždňov pred konkurenciou, by vás rozbavili! Iba ultrakrandskí športovci sa priblížia, pokiaľ ide o nízku hladinu telesného tuku, ale vytrvalostní športovci, ako sú tri-atléti a maratónci, sa zvyčajne opierajú o úkor žuvania všetkého svojho svalu.

“Niektorí z nich nie sú nič iné ako pokožka a kosť.”

Zdá sa, že existuje rozpor, pokiaľ mi niečo nezmešká.

Prečo musia kulturisti a konkurenti z fitness pred každou udalosťou prejsť 12 -týždňovou „transformáciou“ namiesto toho, aby zostali „štíhle a stredné“ stále? Ak praktizujú tajomstvá odhalené vo vašej knihe, musia zostať stále vo forme namiesto toho, aby museli pracovať na strate tuku pred každou konkurenčnou udalosťou, však? “

Vysvetlenie

Existuje logické vysvetlenie, prečo kulturisti a iní atléti s postavou (konkurenti fitnes a figúrky) nezostávajú úplne roztrhaní po celý rok, a je to ten dôvod, prečo sú schopní sa tak roztrhať v deň súťaže.

„Peak“ podmienka:

Nemôžete držať výšku navždy alebo to nie je „vrchol“, však? Aká je definícia vrcholu? Je to najvyšší bod obklopený dvoma nižšími bodmi, nie?

Preto akýkoľvek tvar, ktorý môžete zostať v celom roku, nie je vaším „vrcholom“ podmienky.

Inteligentná technika výživy a tréningu (ktorú používajú takmer všetci kulturisti a konkurenti z fitnes/figúrky), je trénovať a stravovať sezónnym alebo cyklickým spôsobom a vybudovať sa na vrchol, potom sa zmierniť fázou údržby alebo rastu.

Nehovorím o tom, že sa každý rok vydávam na hromadenie a tuk a tuk a mimo tvaru, potom to všetko každý rok vypustí. O tom, o čom hovorím, je ísť od dobrého tvaru k úžasnému (vrcholu) tvaru, potom sa uvoľní späť do dobrého tvaru, ale nikdy sa nedostanete „z tvaru“. Dáva veľký zmysel, však?

Tu je príklad:

Nemám žiadne ilúzie, keď prechádzam okolo 365 dní v roku pri 4% telesnom tuku, ako som sa objavil na fotografii na svojej webovej stránke. Mimosezóna, keď nekonkurujem, môj telesný tuk je zvyčajne medzi 8-10%. Nezabúdajte, že je to veľmi štíhle a stále jednociferné telesné tuky.

Nemám príliš ďaleko od konkurenčnej podoby, ale neustále neudržiavam tvar súťaže. Trvá mi asi o 12-14 týždňov, kým sa postupne poklesne z 9,5% na 3,5% -4,0% telesného tuku na „vrchol“ pre konkurenciu bez straty štíhlej telesnej hmotnosti … Použitím rovnakých techník, aké odhaľujem vo svojej elektronickej knihe.

Bolo by takmer nemožné udržať 4% telesného tuku, a aj keby som mohol, prečo by som chcel? Niekoľko týždňov pred konkurenciou som tak vyčerpaný, roztrhaný a dokonca „nakreslený“ do tváre, že úplní cudzinci kráčajú hore a ponúkajú ma kŕmenie.

Dobre, takže si srandu len srandu, ale povedzme, že „byť roztrhaný do kúskov“ nie je žiaduce udržiavanie, pretože tam vyžaduje také monumentálne úsilie.

Pravdepodobne nie je ani zdravé snažiť sa prinútiť sa držať extrémne nízky telesný tuk. Vaše telo s vami bude bojovať, pokiaľ nie ste typ tela „Ectomorph“ (chudý, rýchly metabolizmus).

Namiesto toho, aby som sa snažil držať vrchol, vkrývam sa späť do menej náročného mimosezónneho programu a vyhýbam sa plazini nad 9,9% telesného tuku. Niekoľko rokov som zostal štíhlejší-podobne ako 6-7%, (čo si vyžaduje úsilie), najmä keď som vedel, že budem fotografovaný, ale nenechám svoj telesný tuk prejsť viac ako 10%.

Periodizácia v športe:

Táto prax sa neobmedzuje iba na kulturistov. Športovci vo všetkých periodizáciách využívania športu, aby sa vybudovali do svojej najlepšej formy pre súťaž. Je profesionálny futbalista v rovnakom stave v marci-apríl ako v auguste až septembri? Bez šance. Veľa ukáže tuku a z formy (relatívne povedané) pre výcvikový tábor, iní potrebujú iba jemné ladenie, ale žiadny z nich nie je vo výške … preto majú výcvikový tábor!

Vyvarujte sa chronickej diéte

Existuje ďalší dôvod, prečo by ste si nechceli udržiavať postavu „roztrhaných na kúsky“ po celý rok – musíte byť stále diéta (kalórie obmedzené).

A to je jeden z dôvodov, prečo 95% ľudí nemôže schudnúť a udržať ho mimo – nezvládli umenie tréningu a diéty v sezónach alebo Cycles. Sú chronickými dietermi … vždy na nejakom druhu stravy. Poznáte nejakého jednotlivca?

Nemôžete zostať na obmedzených nízkych kalóriách neurčito. Skôr alebo neskôr sa váš metabolizmus spomaľuje a vy plošina. Ale ak diétu na odbúravanie tukov a tlážte mi mimoriadne tvrdo po dobu 3 mesiacov, potom sa na chvíľu uvoľnite a zjedzte oveľa viac (zdravé jedlo, nie „ošípané“), vaša metabolizová rýchlosť sa nespomalí.

O niekoľko týždňov alebo mesiacov sa môžete vrátiť do inej fázy zrušenia tuku a dosiahnuť ešte nižšiu hladinu telesného tuku, až kým konečne nedosiahnete bod, ktorý je vašou potešenou úrovňou údržby pre život – úroveň, ktorá je zdravá a realistická -, ako aj vizuálne vizuálne príťažlivé.

Prevezmite kontrolu nad zložením tela:

Kulturisti objavili metodiku straty tuku, ktorá je tak efektívna, stavia ich úplnú kontrolu nad ich zložením tela. Zvládli túto oblasť svojho života a už sa o ňu už nikdy nemusia starať.

Ak niekedy „pošmyknú“ a spadnú z vagóna, ako všetci ľudia občas robia … žiadny problém! Vedia, ako sa rýchlo dostať späť do formy.

Majú nástroje a znalosti na držanie nízkej telesnej tuku po celý rok (napríklad 9% pre mužov, alebo možno 14-16% pre ženy) a potom na rozmaru, aby dosiahli okamih „vrchol“ veľmi nízkej tela tuk na účely hospodárskej súťaže.

Možno veľa zásadných zo všetkých, majú silu a kontrolu, aby sa pomaly zmiernili späť z tvaru výšky do údržby, a nie balón hore a yo-yo ako veľa konvenčných dieters!

Čo keby ste mali právomoc zostať chudý po celý rok, a potom sa skutočne nakloniť, keď sa leto prevrátilo, alebo keď ste vzali dovolenku do Karibiku, alebo keď sa objavil dátum svadby?

Záver:

Takže aj keď nemáte vôbec žiadne konkurenčné ašpirácie, nesúhlasíte s tým, že existuje niečo hodnoty, ktorú by sa všetci mohli učiť od športovcov z Physique? Toto je silné, veci meniace život.

Nerobte si model po podstatnom davu porazených, ktorí sledujú straty na chudnutie a výstrelok, ako sú automaty! Namiesto toho sa učte od najchudobnejších športovcov na Zemi – konkurenti fitnes a prírodných kulturistov.

Spôsob, akým sa títo športovci postarajú, ako chcú byť takí roztrhaní, presne keď chcú, je manipuláciou s ich stravou cyklickým spôsobom medzi programami „rezania“ pred kontingom a programami „údržba“ alebo „rastu svalov“.

Ak vás zaujíma zdravý, rozumný spôsob, ako zložiť tuk, a zároveň si udržať všetok váš sval a skutočne zvyšovať svoj metabolizmus v tomto procese, potom môj spaľujte tuk, napájajte svalové program, môže vám ukázať, ako. Žiadne triky alebo falošné sľuby. Len pravda – musíte na tom pracovať a musíte byť trpezliví. Pre oveľa viac informácií www.burnthefat.com

V prípade kompletnej budovy svalov Toma Venuto kliknite tu!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Tom napísal viac ako 140 článkov a bol uvedený v časopise Ironman, prírodná kulturistika, svalové vývoj, svalové ziny, cvičenie pre cvičenie mužov a mužov. Tom je odborníkom na stratu tukov pre global-fitness.com a editorom výživy pre femalemuscle.com a jeho články sú často uvedené na doslova desiatkach ďalších webových stránok.

Leave a Reply

Your email address will not be published.