vo veku dvoch rokov, moje dieťa už môže urobiť oveľa viac visiacich nôh, ako môžem urobiť. Môže to znieť prekvapene, ale čas a aktivita je dôležité. Koniec koncov, byť aktívny je pre malé deti prirodzeným impulzom. Ako rodičia je našou úlohou zabezpečiť, aby aktivita pokračovala v dospievaní a mimo nej – ich zdravie od nej môže závisieť. Podľa nového výskumu rastú miera detskej obezity.

Teraz je tu dobrá správa: vychovávanie zdravých detí nemusí byť komplikované alebo drahé. Základom je pracovať oveľa viac pohybu na každodenné udalosti. Nie ste si istí, kde začať? Takto sa s mojou ženou a ja robíme fitness rodinnú záležitosť.

1. Vytvorte nové rutiny
Každé ráno sa s mojím dieťaťom zamierime do kaviarne o blok ďalej. Krátka prechádzka nám umožňuje dostať sa do krokov a tráviť čas spolu. Navyše to prichádza s malou odmenou: tmavá pečená pre mňa a dusené mlieko pre neho. Potom sa vrátime späť. Celkovo dostáva okolo 1 400 krokov v každom prípade. Táto malá úloha sa môže zdať triviálna, ale dostane náš deň voľna na aktívny štart. najlepšia časť? Moje deti môžu teraz myslieť na prechádzky ako na dobrodružstvá s konkrétnymi cieľmi. Ak sa vaše deti radi vyzývajú, zvážte, či im získajte Ace Ace (vo veku 8+), aby mohli sledovať svoje kroky a aktívne minúty. Pozitívne posilnenie, ktoré ponúkajú oslavy a virtuálne odznaky, môže pomôcť vytvoriť zdravé postupy, ktoré sa necítia ako práca.

2. Podporujte organizované športy
Moja žena a ja sme zaregistrovali naše deti do všetkého, od futbalu a basketbalu po kohútik a balet. Snažíme sa ich vystaviť rôznym činnostiam, aby našli pár, ktorý sa im páči. Tímové športy a triedy pomáhajú oboznámiť sa deťom s pozitívnou, dynamickou energiou skupiny a zároveň zvyšujú srdcový rytmus a tečú dobré endorfíny. Ak nie je možné pripojiť sa k organizovanému športu alebo nie je možné, skúste urobiť všetko, čo je v ich silách, aby ste obmedzili čas obrazovky a maximalizovali aktívne hry doma.

3. Uveďte ich o zdravých potravinách
V našom dome neveríme v obmedzenie potravín. Namiesto toho povzbudzujeme naše deti, aby robili zdravé rozhodnutia a rozpoznávali dobroty ako občas. Zmrzlina, pizza a sušienky sú spravodlivé hry, pokiaľ sú aktívne a väčšina ich výberu potravín je zdravá. Často chodíme s našimi deťmi do obchodu s potravinami, necháme ich vyberať svoje obľúbené ovocie a zeleninu a potom spolu robiť smoothies. Týmto spôsobom sa dostanú do krokov a zistia, aké chutné môžu byť zdravé potraviny.

Tieto informácie sú určené iba na vzdelávacie účely a nie sú určené ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali používať na diagnostiku alebo liečenie zdravotného problému alebo stavu. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo spustení novej fitness rutiny sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Harley Pasternak

Tréner celebrít a výživový pracovník Harley Pasternak je držiteľom magisterského titulu v odbore cvičenia fyziológie a výživových vied na University of Toronto a vyznamenaný titul v odbore kineziológia na University of Western Ontario. Ako špecialista na fitnes a výživu Harley vyškolil početné celebrity, vrátane Adama Levine, Gwen Stefani, Jessica Simpson, Ariana Grande, John Mayer, Charlie Puth, Jordana Brewster, Rob Pattinson, Tobey Maguire, Lady Gaga, Megan Fox a Jennifer Hudson . Objavil sa na MTV, VH1, The Oprah Winfrey Show, Dr. Oz, The View, The Tyra Banks Show, Access Hollywood, Extra, Rachael Ray, Americký ďalší top model, Good Morning America, The Today Show a mnohé nedávno, nedávno, nedávno, Pomsta telo s Khloe Kardashian na E! Harley tiež prednášal po celom svete a pravidelne hovoril.

Leave a Reply

Your email address will not be published.